Hakkında

finansal muhasebe dersleri logo

Yaklaşık iki aylık sıkı bir çalışmanın ürünü olan Finansal Muhasebe Dersleri, KPSS ve kurum sınavlarına hazırlanan öğrencilerin muhasebe dersi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiş ve internet kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

Reklam engelleyicilerini bu site için devre dışı bırakarak reklamlara tıklayan ve bütçeme küçük de olsa bir katkıda bulunan herkese en içten teşekkürlerimi iletirim. Umarım hayat dilediğiniz gibi olur.
Saygı ve Sevgilerimle

İnternette muhasebe dersleri ile ilgili birkaç site olmasına rağmen bu sitelerin eski teknoloji ile yayınlanması, yazı boyutlarının küçüklüğü ve gözü yorması, ana sayfalarında aşırı derecede içeriğin ve bağlantının olması, ders sayfalarında kullanıcının dikkatini dağıtan aşırı reklam kullanımı gibi sebeplerle söz konusu siteler muhasebeyi sevdirmekten uzaktır. Bu sebeple Finansal Muhasebe Dersleri, muhasebenin hak ettiği modern bir vizyon temel alınarak geliştirilmiş, son nesil web teknolojileri kullanılarak hazırlanmıştır.

İçerik ve Arayüz

bireysel çalışma

Muhasebe uygulamalarını çözerken kâğıt ve kalem kullanılacağı için ekrandan biraz uzak kalınacağı göz önünde bulundurulmuş, bu sebeple yazı boyutu optimize edilerek nispeten büyük tutulmuştur.

Derslerde Tekdüzen Hesap Planı temel alınmıştır. Hedeflenen ziyaretçi kitlesi muhasebeyi yeni öğrenen ve muhasebede belirli bir seviyeye gelmiş bireysel çalışmaya yatkın öğrencilerdir. Bundan dolayı derslerde basit ve sade bir anlatım tercih edilmiş, uygulamalar ise basitten zora doğru hazırlanmıştır.

İletişim ve Görüş Paylaşımı

Finansal Muhasebe Dersleri tamamen sizin için hazırlanmış bir web sitesidir. Derslerde bulacağınız yazım hatası, anlatım bozukluğu, hatalı yanıt gibi olumsuz durumları lütfen İletişim sayfasından bildiriniz.

Site ile ilgili her türlü görüş, öneri ve yorumunuz için Konuk Defteri sayfasını kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim