Excel Dersleri Excel Dersleri

Kaynaklar

Türkçe Kaynak Kitaplar

Microsoft Excel 2016 Osman Gürkan

Microsoft Excel 2016
Osman GÜRKAN

Bu kitapta Microsoft Office 2016 paketi içerisinde yer alan Excel 2016'yı bulacaksınız. Kitapta, belli bir alt yapı oluşturup okuyucunun elektronik hesap tablosu hakkında bilgilendirilmesi sağlanmıştır. İlerleyen bölümlerde de okuyucunun aşama aşama bilgi dağarcığını geliştirip profesyonel kullanıcı olması amaçlanmıştır.Kitabın bölümleri belli bir düzen içerisinde hazırlanmasına rağmen, bölümler birbirinden bağımsız olarak da kullanılabilir. Yeni kullanıcıların ve bilgi düzeyi alt seviyede olan kullanıcıların kitabı, ilk bölümden başlayarak sırayla takip etmeleri faydalı olacaktır.Her düzeydeki kullanıcının bir şeyler bulabileceği bu çalışmada; Excel'in basit bir tablo programı olmadığını, profesyonel işlemlerin de bu programda çok rahatlıkla yapılabileceği görülecektir. Verilen örneklerle okuyucunun uygulayarak öğrenmesi sağlanmaya çalışılmıştır.
Ziyaret et
İleri Düzey Excel 2016 Ömer Bağcı

İleri Düzey Excel 2016
Ömer BAĞCI

Excel programını kullanıyor ve Excel'in gelişmiş özelliklerini kullanarak, Etkin bir Excel kullanım becerisine sahip olmak istiyorsanız Yeni sürüme göre güncellenmiş 7. baskısını yapan bu kitap tam size göre. İleri Düzey Excel ve Dashboard Rapor oluşturma eğitimlerinde anlatılan konuları kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısa yollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşır, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel konusunda uzman olursunuz. Türkiye'nin En geniş ve güncel Online Excel eğitim sitesi olan vidoport.com'dan Ücretsiz üyelik hakkı da kazandıran bu kitap ile Excel'de Koşullu Biçimlendirmelerden, veri doğrulama kullanımına, Özet tablolardan Makrolar kullanımına, EĞER İşlevini kullanımından, ÇOKETOPLA gibi işlevlerin kullanımına kadar işlevleri ve işlevlerin ortak kullanımlarını ve Dashboard Rapor oluşturma yöntemlerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Konularına göre dağıtılmış ve toplu olarakda bulunan ipuçları ile Excel'de bilmediğiniz konulardaki Kısa yolları öğrenebilir ve bunların eğitimlerini online olarak izleyebilirsiniz.
Ziyaret et
Excelde Makrolar VBA Cenk İltir

Excel'de Makrolar: VBA
Cenk İLTİR

Gözden geçirilmiş ve yeni sürüme göre güncellenmiş 5. baskısını yapan kitapta, ilk dört baskısının ardından okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır. Microsoft Excel'den en yüksek verimi almak için, VBA dili kullanılarak özel programlar geliştirmeniz gerekmektedir. Excel'de Makrolar: VBA kitabı, VBA makroları ve programları yazımına bir giriş sunarak programlama düzeyinde nasıl daha fazla imkana sahip olunacağını gösteriyor. Genel olarak programlama diline, Excel nesne modeline, Visual Basic düzenleyicisine ve kodu yönetmeye odaklanan kitabın esas amacı, VBA dilinin Excel'de nasıl çalıştığının ve nesne tabanlı programlamanın temellerinin gösterilmesidir. Orta düzeyde Excel bilen herkes, bu kitaptan yararlanabilir ve kısa sürede bir Excel sihirbazı haline gelebilir. Kitapta işlenen konulara ilişkin uygulama dosyalarını ve ek bilgileri www.seckin.com.tr'den indirebilirsiniz.
Ziyaret et
Projeler ile Excel ve Makrolar Sülayman Uzun Köprü

Projeler ile Excel ve Makrolar
Süleyman UZUNKÖPRÜ

Bu kitabı yazarken hedefimiz, okuyucunun VBA ve SQL Server ile projeler geliştirebilmesidir. Kitapta proje hazırlanmadan önce, projenin konusu ile ilgili kısa ön bilgiler sunulmaktadır. Tüm proje kodları satır satır açıklanmıştır. Kitaba serpiştirilmiş Excel Pratik ipuçları ile birçok işleminizi çok kolay ve hızlı bir şekilde çözebileceksiniz. Tavsiyemiz, ezbercilik yönteminden kaçınmanızdır. Bu kitap size kod yazma mantığını öğretecektir. Proje örneklerinin kolay anlaşılabilir olması ve konu başlığına uygun kodlar içermesine dikkat edilmiştir. Konular anlatılırken aşırı detaylardan kaçınılmıştır. Kitabımızı, sade anlatımı, projeler ile ilgili bol örnekleri, resimlerle desteklenen açıklamaları ve özellikle kitabın yanında hediye olarak sunulan sesli görüntülü eğitim videoları sayesinde zevkle okuyup, yanınızdan ayıramayacaksınız.
Ziyaret et

Türkçe Kaynak Web Siteleri

videbu

videbu.com

MS Excel öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm video dersleri bu bölümde bulabilirsiniz. Dünya'nın en çok tercih edilen elektronik tablo programı Microsoft Excel'i baştan sona öğrenin. Excel temelleri, Excel formülleri, Excel grafikleri, Excel filtreleme, Excel pivot tablo kullanımı, Excel tabloları, Excel makro programlama gibi ihtiyacınız olan her konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.
Ziyaret et
udemy

udemy.com

Udemy, dünyadaki herkesin neredeyse her konuda kursa katılabileceği veya kurs verebileceği çevrimiçi bir piyasadır. Kurslara istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Udemy'nin misyonu, herkesin her şeyi öğrenmesine yardımcı olmaktır. Sonsuz potansiyelinizi, gerek kariyer gelişimi gerek kişisel ilgi için olsun, kendi koşullarınız altında yerine getirebilmeniz için talep üzerine ve uygun fiyatlı kurslar sunuyoruz. Udemy kursları tamamen talep üzerinedir, yani ilginizi çeken ve kendinize uygun olan hızda öğrenebileceğiniz kurslara kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduğunuzda, ömür boyu erişime sahip olursunuz. Kurslar hiçbir zaman sona ermez. Bir kurstan memnun kalmazsanız kursu satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde tam geri ödeme talep edebilirsiniz.
Ziyaret et
youtube

Excel Dersleri
2020

Ben Harun Altay. Youtube'da yıllarca Harun Can isimli kanalda, Excel de dahil olmak üzere pek çok yazılım dili hakkında eğitimler verdim. Artık Excel, VBA, Excel Dashboard, Excel Pivot Table gibi eğitim içeriklerini yeni Harun Can kanalı üzerinden vereceğim. Bununla birlikte Excel eğitimlerime Udemy üzerinde de devam ediyorum, Udemy Eğitmeniyim.
Ziyaret et
excel sihirbazı

Excel Sihirbazı

Excel üzerinde standart hesap tablosu yeteneklerini bir tarafa bırakın. Bu sitede sizlere Excel'in gizli bir takım yeteneklerini göstermeye çalışacağız. Ayrıca ipuçları, kısayolları ve pratik bir şekilde yapılan çözümleri açıklayacağız. Excel Tip'leri olarak bilinen zaman zaman "sihirbazlık" olarak yorumladığımız teknikleri sizlerle paylaşacağız. Zevkli çalışmalar dileriz.
Ziyaret et

İngilizce Kaynak Kitaplar

Excel 2016 Bible John Walkenbach

Excel 2016 Bible
John WALKENBACH

Whether you are just starting out or an Excel novice, the Excel 2016 Bible is your comprehensive, go-to guide for all your Excel 2016 needs. Whether you use Excel at work or at home, you will be guided through the powerful new features and capabilities by expert author and Excel Guru John Walkenbach to take full advantage of what the updated version offers. Learn to incorporate templates, implement formulas, create pivot tables, analyze data, and much more. Navigate this powerful tool for business, home management, technical work, and much more with the only resource you need, Excel 2016 Bible.
Ziyaret et
Exploring Microsoft Office Excel 2016 Comprehensive Edition 1

Excel 2016 Comprehensive
(Various Authors)

The goal of the Exploring series is to move students beyond the point-and-click, to understanding the why and how behind each skill. And because so much learning takes place outside of the classroom, this series provides learning tools that students can access anywhere, anytime. Students go to college now with a different set of skills than they did years ago. With this in mind, the Exploring series seeks to move students beyond the basics of the software at a faster pace, without sacrificing coverage of the fundamental skills that everyone needs to know.
Ziyaret et
Excel 2016 All-in-One For Dummies Greg Harvey

Excel 2016 for Dummies
Greg HARVEY

Excel 2016 All-in-One For Dummies, the most comprehensive Excel reference on the market, is completely updated to reflect Microsoft's changes in the popular spreadsheet tool. It offers you everything you need to grasp basic Excel functions, such as creating and editing worksheets, setting up formulas, importing data, performing statistical functions, editing macros with Visual Basic—and beyond. In no time, your Excel skills will go from 'meh' to excellent. Written by expert Greg Harvey, who has sold more than 4.5 million copies of his previous books combined and has taught and trained extensively in Microsoft Excel, this all-encompassing guide offers everything you need to get started with Excel. From generating pivot tables and performing financial functions to performing error trapping and building and running macros—and everything in between—this hands-on, friendly guide makes working with Excel easier than ever before.
Ziyaret et
GO! with Microsoft Excel 2016 Comprehensive

GO! with Microsoft Excel 2016
(Various Authors)

In today's fast-moving, mobile environment, the GO! with Office 2016 series focuses on the job skills needed to succeed in the workforce. With job-related projects that put Microsoft Office® into context, students learn the how and why at the moment they need to know, all in the appropriate Microsoft procedural syntax. For Office 2016, the hallmark guided-practice to skill-mastery pathway is better than ever. Students have many opportunities to work live in Microsoft office to apply the skills they've learned. In addition, instructional projects are now available as grader projects in MyITLab, so students can work live in Office while receiving auto-graded feedback. These high-fidelity simulations match the text and provide an effective pathway for learning, practicing, and assessing their abilities. After completing the instructional projects, students can apply their skills with a variety of progressively challenging projects that require them to solve problems, think critically, and create on their own. New GO! Collaborate with Google projects allow students to apply their skills to a new environment that is already popular in many workplaces. Integrated Microsoft Office Specialist (MOS) objectives make GO! your one resource for learning Office, gaining critical productivity skills, and prepare for MOS certification.
Ziyaret et

İngilizce Kaynak Web Siteleri

lynda

lynda.com

Lynda.com is a leading online learning platform that helps anyone learn business, software, technology and creative skills to achieve personal and professional goals. Through individual, corporate, academic and government subscriptions, members have access to the Lynda.com video library of engaging, top-quality courses taught by recognized industry experts. For 20 years, Lynda.com has helped students, leaders, IT and design pros, project managers—anyone in any role—develop software, creative, and business skills. Now part of Linkedin, Lynda.com serves more than 10,000 organizations. With tutorials in five languages, Lynda.com is a global platform for success.
Ziyaret et
udemy

udemy.com

Udemy is a global marketplace for learning and teaching online where students are mastering new skills and achieving their goals by learning from an extensive library of over 55,000 courses taught by expert instructors. Growing up in a small Turkish village with a one-room schoolhouse, our founder Eren Bali had limited educational opportunities, until his family got a computer. Fueled by his dreams to compete internationally in chess and mathematics, Eren used the internet to access learning resources and connect with people all over the world. With the help of these communities, he earned a silver medal in the International Math Olympiad.
Ziyaret et
youtube

Excel Campus

Excel Campus is here to help you learn Excel and save you time with your everyday tasks. My name is Jon Acampora and my goal is to help you improve your Excel skills. I want to hear from you and learn about what you are struggling with in Excel. Please visit my website and subscribe to my free email newsletter. Hello and welcome to the Excel Campus YouTube Channel! My name is Jon and I am excited you are here! Whether you love or hate it, I am here to help you learn Excel. My goal is to help you improve your Excel skills so you can save time with your job and advance in your career. Please click the LIKE button on the videos if you learn something new. And leave a comment with any questions, I'm happy to help.
Ziyaret et
GCF Learn Free

gcflearnfree.org

For more than a decade, the GCFLearnFree.org program has helped millions around the world learn the essential skills they need to live and work in the 21st century. From Microsoft Office and email to reading math and more GCFLearnFree.org offers more than 180 topics, including more than 2,000 lessons, 800+ videos, and 55+ interactives and games, completely free.
Ziyaret et