Excel Dersleri Excel Dersleri

Hakkımızda

İki aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu site Microsoft Office programlarının en önemli uygulamalarından biri olan Excel'i sıfırdan öğrenmek isteyenler ya da deneyimlerini geliştirmek isteyen tüm internet kullanıcıları için oluşturulmuş ve ücretsiz olarak hizmetinize sunulmuştur.

Derslerde Microsoft 365 kullanılmakla birlikte konular Excel 2019 temel alınarak hazırlanmıştır. Buna rağmen Excel 2013 ve Excel 2016 kullanıcıları da ders konularından faydalanabilmektedir.

Excel Dersleri

Site üç farklı seviyede Excel öğretimini amaçlamaktadır:

Düzeylere ait derslere menüden ya da sitenin en altında yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Her derste bol görsele başvurulmuş olup ders sonlarında ilgili ders konuları video ile tekrar edilmiştir. Ayrıca yine her ders sonundaki uygulamalar ile konuların pekiştirilmesi amaçlanmıştır. Bununla birlikte belirli derslerden sonra ara tekrarlar yapılarak o derslere kadar öğretilen konuların uygulamalı tekrarı yapılmıştır. Her düzeyin sonunda da yeterlilik açısından genel tekrar dersleri hazırlanmış ve ara tekrarlara benzer şekilde ilgili düzeyin genel bir tekrarı yapılmış, uygulamalı sorular ile kullanıcının bilgileri ölçülmüştür.

Hemen her derste derse özgü Excel dosyaları mevcut olup kullanıcı bu çalışma kitaplarını indirip ders konularını kendi bilgisayarlarında birebir uygulayabilir ve derste öğretilen tüm örneklerin aynılarını canlı olarak deneyebilir.

Kaynaklar sayfasında Excel'le ilgili Türkçe ve yabancı kaynaklara ulaşabilirsiniz. İletişim sayfasından doğrudan bendeniz zinzinzibidi'ye özel mesaj gönderebilirsiniz. Site Haritası kısmında ise site ile ilgili tüm iç bağlantıları bulabilirsiniz.

Yorum İlkesi

Sitede yer alan yorumların sorumluluğu tamamen kullanıcılara ait olup Excel Derslerine ait değildir. Reklam amaçlı her türlü yorumun silineceğini belirtmekle birlikte yapacağınız yorumlarda mümkün olduğunca düzgün Türkçe kullanılmasına, imlâ hatalarına ve anlatım bozukluklarına yer verilmemesine özen göstermenizi rica ederim.

Ders sayfalarındaki yorum alanlarında dersle ilgili anlamadığınız konuları sorabilir ya da dersle bağlantılı yapamadığınız her türlü Excel dosyasını dış bağlantı vererek paylaşabilirsiniz.

Site hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi Konuk Defteri sayfasında yazabilirsiniz.

Hepinize Başarılar!

Güzel bir Excel öğrenimi olması dileklerimle