Projenin Tanıtımı ve Kazanımlar

Merhabalar,

Artık ileri seviye web sitesi yapmayı öğrenebiliriz. Hernekadar ileri seviye tasarım yapmayı öğrenecek olsak da sizin için hazırladığım site tasarımı oldukça basit. Buna rağmen derslerde öğrendiğiniz birçok konuyu bol bol tekrar edeceğiz ve tasarımda nerelerde kullanılabileceğini öğreneceksiniz.

Eğer daha önce hiç site sahibi olmadıysanız size yardımcı olması açısından ilk olarak Hosting Seçimi ve Local Publish'in Önemi makalesini okuyunuz. Eğer site sahibiyseniz hosting paketinizin MVC 4'ü desteklediğinden emin olun.

Kazanımlar

İleri seviye web tasarımını bitirdikten sonra bazı kazanımlar elde edeceksiniz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Proje Tanıtımı

projenin yayınlanması

Hayalî projemiz Leaf Solutions adında bir hosting firması. Bu firma bize geliyor ve oldukça sade bir site yapmamızı istiyor. Biz de uygun bir fiyata kabul ediyoruz.

Gerçekte işler bu şekilde yürümüyor tabiki. Siz bir işe giriyorsunuz. Grafik tasarımcısı size bir PSD yani Photoshop dosyası veriyor ve siz bu dosyayı CSS'e döküyorsunuz. "PSD'den CSS'e dökme" deyimi iş yaşamında oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Siz şu an bu tekniği bilmiyorsunuz; fakat bu teknikten önce CSS'in nasıl kullanılacağını öğrenmezseniz PSD'den CSS'e aktarımda büyük zorluklar yaşarsınız. Bu yüzden bu projeyi yapacağız.

Eğer CSS'i ileri derecede kullanmayı öğrenebilirseniz PSD dosyalarını çok hızlı bir şekilde koda dökebileceğinizi fark edeceksiniz. Şimdi sözü uzatmadan yapacağımız siteye göz atalım:

Tasarlayacağımız Site: Leaf Solutions

Tamamlanmış Leaf Solutions projesini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

▼ Leaf Solutions VS Projesini İndir ▼

Eğer hazırsanız projemizi yavaş yavaş oluşturmaya başlayabiliriz.

Bu arada bu logoyu 2012 senesinde grafik dersimin bitirme projesi için tasarlamıştım. =)

Bu adımın videosunu 1080p HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

İlk adımı tamamladınız. Bir sonraki bölümde MVC 4 teknolojisi ile projemizin layout'unu oluşturacağız.

Diğer adıma geçmek için tıklayınız. >>>
Come to the Dark Site!